Włamania – policjanci radzą i apelują - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamania – policjanci radzą i apelują

Data publikacji 30.09.2016

8 włamań lub ich prób odnotowali białostoccy policjanci w ciągu minionej doby. W wyniku tych zdarzeń skradziono przewody fotowoltaniczne, elektronarzędzia i rower o łącznej wartości 11 tysięcy złotych. Białostoccy policjanci apelują o ostrożność i sąsiedzką czujność.

Minionej doby białostoccy policjanci odnotowali 8 włamań lub ich prób. Dwukrotnie przestępcy usiłowali włamać się do mieszkań na terenie Białegostoku. W jednym przypadku spłoszył ich znajdujący się w środku właściciel. Ponadto przestępcy włamali się do piwnicy skąd zabrali rower o wartości 2 tysięcy złotych i do garażu, gdzie ich łupem padły elektronarzędzia również o wartości 2 tysięcy złotych. Mundurowi odnotowali również włamania do firm. W jednym przypadku skradziono przewody fotowoltaniczne o wartości 7 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o ostrożność i sąsiedzką czujność!

ZANIM WYJDZIEMY Z DOMU, PAMIĘTAJMY!

·        Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad. Jeżeli wyjeżdżamy poprośmy zaprzyjaźnionego sąsiada lub członków rodziny (oczywiście, jeśli mamy do nich zaufanie), aby zaopiekowali się naszym mieszkaniem i stwarzali pozory pobytu właściciela, np. otwierając okna na jakiś czas, włączając światło wieczorem. Poprośmy, aby zabierali z wycieraczki gazetki reklamowe, gdyż może to sugerować, że w mieszkaniu nie ma nikogo.

·        Przed wyjazdem zabezpieczmy nasze domostwo, przede wszystkim zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do domu.

·        Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym dłuższym wyjeździe.

·        Starajmy się podczas naszej nieobecności nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub znacznej gotówki.

·        Pamiętajmy o tym by zakręcić zawory z wodą i gazem.

·        Gdyby po powrocie okazało się, że dokonano włamania do naszego mieszkania - niczego nie ruszajmy i natychmiast poinformujmy o tym fakcie Policję.

Uwaga!

·         Jeżeli zobaczymy na klatce schodowej lub pod oknami obce, nieznane osoby zachowujące się podejrzanie – dzwońmy 997.

·         Jeżeli usłyszymy niepokojące stukania, wiercenia, szurania w mieszkaniu sąsiada, o którym wiemy, że wyjechał – dzwońmy 997.

·         Jeżeli zobaczymy nieznane osoby wynoszące z mieszkania sąsiada meble, sprzęt rtv lub agd – dzwońmy 997.

·         Jeżeli coś niepokojącego dzieje się w naszym otoczeniu – dzwońmy 997.