Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów podających się za pracowników zakładu energetycznego

Data publikacji 11.01.2017

Białostoccy policjanci po raz kolejny apelują do osób starszych o czujność i rozwagę. Wczoraj rano w miejscowości Iwanówka doszło do jednego oszustwa oraz dwóch usiłowań metodą na „pracownika zakładu energetycznego”. 88-latka straciła 1.000 zł.

Wczoraj, po godzinie 8 do drzwi domu 88-letniej mieszkanki miejscowości Iwanówka zapukał mężczyzna podając się za pracownika zakładu energetycznego. Powiedział kobiecie, że istniej konieczność przeniesienia licznika energii elektrycznej z wnętrza pomieszczeń mieszkalnych na zewnątrz domu. Na poczet przyszłej usługi wziął od pokrzywdzonej zaliczkę w kwocie 1000 złotych, na którą wystawił pokwitowanie wpłaty, które okazało się fałszywe. Kobieta uwierzyła oszustowi i straciła 1.000 zł. Jak się okazało przestępca odwiedził jeszcze 2 domy znajdujące się w tej miejscowości. W jednym przypadku nie udało się oszukać 74-latki, z uwagi na fakt, że kobieta nie miała pieniędzy, w drugim oszustwo nie powiodło się, ponieważ oszust wszedł do domu 80-latki i zastał w nim młodego mężczyznę, który spłoszył przestępcę. Sprawę natychmiast zgłoszono Policji, która prowadzi czynności mające na celu ustalenie oszusta.

Podlascy policjanci apelują do mieszkańców - NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ! Jednocześnie mundurowi przestrzegają przed działaniem oszustów, którzy podszywając się za pracowników różnych instytucji próbują oszukać szczególnie osoby starsze i samotne. Mundurowi apelują, by nie wpuszczać do domów nieznajomych. Nie należy też pochopnie i w pośpiechu podpisywać żadnych przedstawianych nam dokumentów, czy przekazywać takim osobom pieniędzy. W razie podejrzeń należy skontaktować z Policją.