Białostockie działania prewencyjne „PRZERĘBEL II” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostockie działania prewencyjne „PRZERĘBEL II”

Data publikacji 01.02.2017

Wydział Patrolowo-Interwencyjny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przy współpracy z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej, a także przy udziale Społecznej Straży Rybackiej przeprowadził działania profilaktyczne, które miały na celu przypominanie zasad bezpiecznego przebywania na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie.

W miniony weekend policjanci białostockiej patrolówki przy współpracy z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej oraz Społecznej Straży Rybackiej przeprowadzili działania profilaktyczne, które miały na celu nie dopuszczenie do utonięć oraz przypominanie zasad bezpiecznego przebywania na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Działania odbyły się na terenie gminy Michałowo w rejonie zalewu Siemianówka. Funkcjonariusze przeprowadzali z osobami rozmowy profilaktyczne oraz instruktażowe dotyczące wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Podkreślali, że jest to zawsze ryzykowne, lód ulega bowiem ciągłym zmianom i nigdy nie ma pewności jakiej jest grubości w różnych częściach danego zbiornika. Mundurowi przypominali, że poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie, szczególnie w miejscach, gdzie pod lodem cały czas płynie nurt wody.

Poza działaniami profilaktycznymi mundurowi zwracali też uwagę na legalność połowu ryb przez wędkarzy oraz na stan trzeźwości osób przebywających na zamarzniętym zalewie. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali ogółem 147 osób przebywających w rejonie bądź na zamarzniętym zbiorniku wodnym zalewu Siemianówka w tym między innymi :

- wylegitymowano 36 osób i skontrolowano 11 pojazdów.

W ramach przeprowadzonych działań policjanci nałożyli także 5 mandatów karnych za naruszenia przepisów Ustawy o Rybactwie Śródlądowym na kwotę 600 zł.