"Nie bądźmy obojętni" w Białymstoku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Nie bądźmy obojętni" w Białymstoku

Data publikacji 13.02.2017

Białostoccy policjanci w zeszłym tygodniuprzeprowadzili działania "Nie bądźmy obojętni" . Zaplanowane działania ukierunkowane były na niesienie pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w minioną środę przeprowadzili wzmożone działania w ramach „Zimowego Ratownika”. Występujące w ostatnich dniach znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenia dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku oraz samotnych. W ramach działań mundurowi sprawdzali obiekty, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i nieporadne życiowo takie jak opuszczone pomieszczenia, nieogrzewane lub ogrzewanych wadliwie działającymi i prowizorycznymi instalacjami grzewczymi.

W jednym z pustostanów w gminie Wasilków dzięki akcji białostockiej patrolówki udało się uratować 60-latka, który leżał wyziębiony na poddaszu. Jako, że mężczyzna znajdował się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu, interweniujący policjanci zabrali go z pustostanu.

Łącznie mundurowi skontrolowali 23 potencjalne miejsca pobytu osób bezdomnych i nieporadnych życiowo oraz wylegitymowali 14 osób.