Z myślą o przeciwdziałaniu uzależnieniom - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z myślą o przeciwdziałaniu uzależnieniom

Data publikacji 14.02.2017

Białostoccy policjanci w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych spotkali się z uczniami Publicznego Gimnazjum Nr 9 w Białymstoku. Tematem prelekcji z młodzieżą były zagrożenia wynikające z różnego rodzaju używek, zwłaszcza dopalaczy.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odbyli w ubiegłym tygodniu szereg spotkań z uczniami Publicznego Gimnazjum Nr 9 przy ulicy Antoniuk Fabryczny w Białymstoku. Tematem spotkań były zagadnienia dot. problematyki narkomanii. Mundurowi omówili niebezpieczeństwa, jakie związane są z zażywaniem środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Funkcjonariusze uczestnikom prelekcji przekazali informacje na temat miejsc, gdzie szukać pomocy w przypadku kontaktu ze środkami narkotycznymi oraz przypomnieli listę numerów telefonów przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, pod którymi młodzi ludzie mogą uzyskać wsparcie.

800 060 800Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

116 111Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz.

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

112Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.