Odpowiedzą za usiłowanie rozboju - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Data publikacji 22.02.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch 20-latków. Młodzi ludzie najpierw zażądali od 33-latka wydania paczki papierosów, a następnie pobili mężczyznę. Teraz za usiłowanie rozboju odpowiedzą przed sądem.

Sprawa ma swój początek przed dwoma tygodniami, kiedy to pokrzywdzony we wtorek (07.02) zgłosił, że na osiedlu Piaski dwa dni wcześniej zaczepiło go dwóch młodych mężczyzn żądając od niego papierosów. Kiedy ich żądanie nie zostało spełnione jeden z  nich zaczął grozić 33-latkowi. Dalszego biegu zdarzeń pokrzywdzony nie pamiętał, gdyż ocknął się z zakrwawioną twarzą w swoim domu stwierdzając, że nic wartościowego mu nie zginęło. Dzięki intensywnej pracy policjantów z Komisariatu Policji I w Białymstoku udało się ustalić przebieg całego zdarzenia, a zebrany w sprawie materiał dowodowy doprowadził do zatrzymania w kolejnych dniach dwóch 20-latków podejrzanych o usiłowanie rozboju. Jak ustalili mundurowi - po odmowie wydania papierosów mężczyźni pobili 33-latka. Dzięki interwencji przechodniów, którzy spłoszyli napastników, pokrzywdzony nie doznał poważniejszych obrażeń.

Jeden z 20-latków najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie, wobec drugiego sąd zdecydował o zastosowaniu dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za usiłowanie rozboju grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.