Policjanci zapobiegli tragedii - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 03.03.2017

Telefon od sąsiada oraz szybka reakcja białostockich policjantów uratowały życie 67-letniemu mężczyźnie. Okazało się, że w jego mieszkaniu ulatniał się gaz.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w miniony czwartek przed godziną 15.00 otrzymał zgłoszenie, że w mieszkaniu na osiedlu Dziesięciny starszy mężczyzna może potrzebować pomocy. Natychmiast skierowani zostali tam funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Na miejscu mundurowi dowiedzieli się od zgłaszającego, że w jednym z mieszkań było słychać hałas. Z relacji sąsiada można było wywnioskować, że mieszkającemu tam mężczyźnie coś się stało. Ponieważ drzwi do mieszkania były zamknięte a na stukanie nikt nie odpowiadał, policjanci zdecydowali się na wejście „siłowe” i wezwali straż pożarną. W trakcie oczekiwania mundurowym z pomocą przyszedł jeden z sąsiadów, który przyniósł drabinę, po której policjanci dostali się przez otwarte w kuchni okno do mieszkania 67-latka. Okazało się, że w środku ulatnia się gaz. Na korytarzu policjanci znaleźli śpiącego mężczyznę, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe oraz straż pożarna sprawdzili mieszkanie pod kątem bezpieczeństwa, a mężczyzną zajęli się pracownicy pogotowia ratunkowego.

Telefoniczne zgłoszenie jednego z mieszkańców oraz szybka reakcja i zaangażowanie białostockich policjantów przyniosły wymierne efekty. 67-letni mężczyzna został uratowany przed zatruciem i nie doszło do wybuchu gazu.