19 zatrzymanych po meczu Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

19 zatrzymanych po meczu Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław

Data publikacji 06.03.2017

Wczoraj policjanci zatrzymali 19 pseudokibiców, którzy przyjechali do Białegostoku z Wrocławia. Mundurowi zabezpieczyli przy nich narkotyki, pałki teleskopowe i materiały pirotechniczne. Wśród zatrzymanych są też pseudokibice, którzy postanowili dokonać kradzieży w sklepie znajdującym się niedaleko przejazdu ich autobusu na dworzec kolejowy. Dzisiaj policjanci ustalają okoliczności i szczegółowy przebieg zdarzeń z udziałem zatrzymanych mężczyzn. Teraz o ich dalszych losach decydował będzie sąd.

Wczoraj policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami miejscowej Jagielloni Białystok i Śląska Wrocław. Do stolicy województwa podlaskiego przybyło ponad 400 kibiców z Wrocławia. Już przed rozpoczęciem spotkania tuż po godzinie 14.00 policjanci zatrzymali nietrzeźwego 20-latka, który próbował wnieść na teren stadionu materiały pirotechniczne. Po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Natychmiast został zatrzymany. W czasie trwania sportowego widowiska z trybuny kibiców drużyny gości wyrzucona została petarda. Mundurowi zaczęli ustalanie wizerunku pseudokibica, który dopuścił się tego przestępstwa. 24-latek został zatrzymany zaraz po zakończeniu meczu. Kolejny z pseudokibiców wpadł gdy odbierał z depozytu swój bagaż. Ujawnione zostały przy mężczyźnie środki odurzające w postaci marihuany i materiały pirotechniczne, których posiadanie jest zabronione. Kolejny z mężczyzn posiadał dwie pałki teleskopowe w plecaku. Mundurowi znaleźli też przy nim też sportowe ochraniacze na zęby.

Zatrzymani przez policjantów pseudokibice odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Za popełnione czyny grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki właściwiej postawie i pracy służb porządkowych organizatora, dotyczących rzetelnie prowadzonych kontroli zawartości bagaży i współpracy z Policją przy zatrzymywaniu sprawców przestępstw podczas imprezy masowej, uniknięto eskalacji przestępstw na trybunie kibiców gości. Do kolejnych zdarzeń z udziałem wrocławskich pseudokibiców doszło podczas przejazdu autobusami do miejsca, gdzie oczekiwał na nich specjalny pociąg. W Horodnianach zepsuł się autobus, którym jechali kibice. Za nim zatrzymał się kolejny. Z dwóch pojazdów wszyscy wyszli na ulice. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do tego, żeby podróżujący autobusami kibice zeszli na chodnik i nie tamowali ruchu. Po chwili grupa weszła do pobliskiego sklepu. Mundurowi natychmiast zainteresowali się tymi osobami. Szybko okazało się, że to pseudokibice, którzy postanowili nie płacić za zabrane produkty. Policjanci od razu podjęli czynności w stosunku do tej grupy mężczyzn. Zatrzymali w sumie 15 osób. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Teraz kryminalni ustalają, jaki był udział zatrzymanych mężczyzn w tym zdarzeniu.

Prosimy wszystkich świadków zdarzenia z Horodnian z udziałem wrocławskich pseudokibiców o osobisty kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, lub pod numerem telefonu /85/ 670 34 20, bądź pod numerem alarmowym 997.