Policjanci odnaleźli 18-latkę, która zabłądziła w lesie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli 18-latkę, która zabłądziła w lesie

Data publikacji 10.03.2017

Kilka godzin trwały poszukiwania 18-latki, która zabłądziła w lesie. Na szczęście, dzięki sprawnym działaniom białostockich policjantów, oraz ich znajomości terenu młoda kobieta została odnaleziona i cała i zdrowa wróciła do domu.

Wczoraj około godziny 19.00 do dyżurnego białostockiej Policji zadzwoniła przestraszona kobieta. Z jej relacji wynikało, że wracając na rowerze na skróty do domu zgubiła się w lesie, gdzieś na terenie gminy Supraśl. 18-latka oświadczyła, że może dzwonić tylko na numery alarmowe, oraz że stoi gdzieś na podmokłym terenie i widzi z daleka duży most. Na jej poszukiwania od razu ruszyli policjanci z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Mundurowi, nie mając dokładniejszych informacji o miejscu, gdzie zgubiła się młoda kobieta, jeździli w pobliżu Supraśla z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, aby mogła ona wskazać dyżurnemu swoje położenie względem słyszanych dźwięków i widzianych świateł. Niestety, nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Jednak dzięki znajomości terenu oraz wezwanemu na miejsce przewodnikowi z psem tropiącym, funkcjonariusze ruszyli w kierunku zamkniętej drogi, gdzie podejrzewali, że może znajdować się zagubiona 18-latka. Po przejściu kilku kilometrów policjanci odnaleźli zmęczoną i przemoczoną kobietę z ubłoconym rowerem. Na szczęście nic się jej nie stało i już przed godziną 23.00 cała i zdrowa wróciła do domu.

Dzięki przytomności zaginionej, która nie mogąc skontaktować się z rodziną zadzwoniła na numer alarmowy oraz sprawnej interwencji biorących udział w poszukiwaniach policjantów, nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze przypominają, że w razie zaistnienia nagłej sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia należy dzwonić pod numery alarmowe 997 lub 112.