Podejrzany o włamanie zatrzymany przez białostockich mundurowych - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o włamanie zatrzymany przez białostockich mundurowych

Data publikacji 22.03.2017

Policjanci białostockiej patrolówki zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem do altanki. Okazało się również, że jest on poszukiwany dwoma listami gończymi za wcześniejsze przestępstwa. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zadzwonił wczoraj przed godziną 7.00 pokrzywdzony białostoczanin, który zgłosił włamanie. Na miejsce, do ogródków działkowych na terenie osiedla Dziesięciny, natychmiast został wysłany policyjny patrol. Tam funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zastali śpiącego w altance 26-letniego mieszkańca Białegostoku. Jak ustalili mundurowi w rozmowie z pokrzywdzonym 63-latkiem, dwa dni wcześniej także miało miejsce włamanie do tej altanki. Wtedy łupem złodzieja padła wkrętarka, ładowarka oraz pozostawione ubranie, co właściciel wycenił na łączną kwotę ponad 300 złotych. Podejrzany 26-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem.

W trakcie czynności służbowych okazało się również, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku dwoma listami gończymi, między innymi za rozbój. 26-letni białostoczanin trafił do aresztu. Ma do odbycia karę ponad 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo przed sądem odpowie za ostatnio popełnione czyny.