Policjanci na spotkaniu ze studentami Politechniki Białostockiej - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na spotkaniu ze studentami Politechniki Białostockiej

Data publikacji 23.03.2017

Białostoccy policjanci kontynuują cykl spotkań dla obcokrajowców studiujących w Białymstoku. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili studentów z Politechniki Białostockiej. Mundurowi przedstawiali zebranym informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz przepisów obowiązujących na terenie naszego kraju. Podczas prelekcji nie mogło też zabraknąć informacji o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Białostoccy policjanci zostali zaproszeni do przeprowadzenia szkolenia dla obcokrajowców studiujących na Politechnice Białostockiej. We wczorajszym dniu zajęć w roli prelegentów wystąpiła funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz mundurowi z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku. Licznie zgromadzonym na auli młodym ludziom przedstawiono przepisy prawa obowiązujące na terytorium Polski, a także wskazano gdzie obywatele innych państw mogą uzyskać niezbędną pomoc. Zgromadzonym słuchaczom mundurowi zaprezentowali także ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz poinformowali, w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie. Funkcjonariusze przypomnieli także, że strona nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji Policji i że w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

Blok tematyczny poświęcony Straży Granicznej rozpoczęto od prezentacji krótkiego filmu, ukazującego codzienną służbę funkcjonariuszy wykonujących zadania zarówno na granicy "zielonej" jak i na przejściach granicznych. Następnie mundurowi omówili zasady wjazdu, pobytu i przemieszczania się po terytorium państw Schengen wskazując podstawowe akty prawne regulujące przedmiotowe zagadnienie.