Rozmawiali o bezpieczeństwie i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali o bezpieczeństwie i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 24.03.2017

Białostoccy dzielnicowi odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5. W trakcie pogadanki najmłodsi poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowi spotkali się także z dorosłymi mieszkańcami, gdzie na prelekcji opowiedzieli zebranym między innymi o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzielnicowi Komisariatu Policji II w Białymstoku odwiedzili w minioną środę dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 przy ulicy Krańcowej 5. W trakcie spotkania z maluchami mundurowi omówili podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Najmłodszym zaprezentowano prawidłowe sposoby przechodzenia przez przejście dla pieszych wyposażone w znaki pionowe oraz sygnalizację świetlną, a także poruszanie się drogą nie wyposażoną w chodniki poza terenem zabudowanym. Funkcjonariusze ponadto uczulali dzieci przed nawiązywaniem kontaktu z nieznanymi osobami oraz wskazywali na konieczność noszenia odblasków po zmroku.

Następnie dzielnicowi spotkali się z grupą mieszkańców, tym razem mundurowi omówili tematykę przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, m.in. metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta”. W trakcie spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć tematu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci wskazywali czemu służy to narzędzie, oraz jak z niego korzystać. Na zakończenie funkcjonariusze komisariatu II zaprezentowali zgromadzonym aplikację Moja Komenda, jako narzędzia do szybkiego wyszukiwania kontaktu z dzielnicowym.