Zatrzymane 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 27.03.2017

Po raz kolejny zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoliły wyeliminować kierowców, którzy po drogach naszego powiatu poruszali się z nadmierną prędkością. Tym razem przymusową przerwę w kierowaniu pojazdami będzie miało czworo mieszkańców Białegostoku. Niechlubny rekordzista w terenie zabudowanym pędził aż 171 km/h.

Podczas kolejnych weryfikacji zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali w miniony weekend cztery prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. W pierwszym przypadku mundurowi w piątek po godzinie 17.00 zatrzymali do kontroli 61-latka. Jak wykazał pomiar prędkości, mężczyzna swoim volkswagenem jechał w Zabłudowie ulicą Chodkiewicza 104 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną w tym miejscu prędkość o 54 km/h.

Kolejne prawa jazdy zostały zatrzymane w sobotę na ulicy Andersa w Białymstoku. W pierwszym przypadku policjanci ruchu drogowego zatrzymali po północy 26-latka, który swoim subaru jechał aż 171 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Po 21.00 zaś funkcjonariusze zatrzymali 37-latka, który bmw jechał 132 km/h, gdzie ograniczenie w tym miejscu wynosi 70 km/h.

W niedzielę mundurowi na ulicy Białostockiej w Fastach zatrzymali do kontroli 40-latkę. Tam białostoczanka volkswagenem przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h.

Całej czwórce zostały zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na nich dodatkowo mandaty w wysokości 400 i 500 złotych a ich konta powiększyły się o 10 punktów karnych.