Kolejny dzień akcji czytania bajek dzieciom przez dzielnicowych - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny dzień akcji czytania bajek dzieciom przez dzielnicowych

Data publikacji 29.03.2017

Wtorek był kolejny dniem akcji białostockich policjantów w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Tym razem dzielnicowi odwiedzili najmłodszych z Przedszkola Samorządowego nr 65 oraz Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku.

Co roku 2 kwietnia w dniu urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Białostoccy policjanci postanowili włączyć się w obchody tego święta ustanowionego w 1967 roku. Przez cały tydzień dzielnicowi będą odwiedzać placówki dla najmłodszych i czytać dzieciom wybrane dzieła. Akcja ma uświadomić społeczeństwo, jak ważnie dla dzieci jest poznawanie świata książek.

Wczoraj dzielnicowa z białostockiego komisariatu IV w odwiedziła Szkołę Podstawową nr 28 przy ulicy Warmińskiej 55. Tam grupa około 20 dzieci z klas zerowych z zainteresowaniem przysłuchiwało się jak funkcjonariuszka odczytuje bajki Hansa Christiana Anderesena. Na zakończenie spotkania policjantka odpowiadała maluchom na pytania dotyczące Policji i zadań dzielnicowego.

Tego samego dnia mundurowy z komisariatu II odwiedził najmłodszych w Przedszkolu Samorządowym nr 65 przy ulicy Łagodnej 12. Tam 20-osobowej grupie maluchów również czytał baśń duńskiego pisarza. Dzieci były bardzo zainteresowane nietypowymi odwiedzinami funkcjonariusza.