Jechał przez centrum – miał ponad 3 promile - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał przez centrum – miał ponad 3 promile

Data publikacji 29.03.2017

Dzięki właściwej postawie świadka i natychmiastowej reakcji białostockich policjantów ruchu drogowego w ręce mundurowych wpadł kompletnie pijany kierowca renault. Mężczyzna w środku dnia jechał przez centrum miasta mając ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie. Teraz 54-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj około godziny 12.30 zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec miasta, który zauważył na ulicy Sienkiewicza dziwnie poruszające się renault. Zgłaszający podejrzewał, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. W kierunku, w którym poruszał się wskazany pojazd natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze już po kilku minutach na ulicy Legionowej zatrzymali opisane auto. Okazało się, że za jego kierownicą siedział kompletnie pijany mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3,1 promila alkoholu. 54-latek od razu stracił prawo jazdy, a jego samochód trafił na parking strzeżony. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Piłeś, nie jedź! - to hasło towarzyszce wielu akcjom społecznym mającym na celu uświadamianie, jak niebezpieczne jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, oraz że takie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy może doprowadzić do tragedii. Policjanci apelują, aby reagować na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego, dbając w ten sposób nie tylko o bezpieczeństwo własne, ale i innych osób. Każdy, nawet anonimowy telefon na numer 997 lub 112 może zapobiec nieszczęściu, a nawet uratować ludzkie zdrowie i życie.