Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Data publikacji 05.04.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali wczoraj wieczorem trzech nietrzeźwych kierowców. Dwóch mężczyzn w wieku 44 i 53 lat miało ponad 2 promile, natomiast 59-letnia kobieta ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj około godziny 19.30, gdy funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji zatrzymali do kontroli 44-latka jadącego skuterem. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie białostoczanin jechał ulicą Gen. Hallera. Jakby tego było mało po sprawdzeniu w policyjnych systemach mundurowi ujawnili, że 44-latek nie ma prawa jazdy. Dwie godziny później w Supraślu funkcjonariusze Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Okazało się, że siedząca „za kółkiem” 59-letnia mieszkanka Białegostoku jechała ulicą Piłsudskiego mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci nieodpowiedzialnej kobiecie zabrali prawo jazdy. Ostatniego nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze białostockiej drogówki zatrzymali przed północą na ulicy Wasilkowskiej. Od kierującego volkswagenem 53-letniego białostoczanina policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz 44 i 53-letni mężczyźni oraz 59-letnia kobieta za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują wiec do kierowców o rozsądek i zachowania zgodne prawem.