Uroczyste przekazanie urządzeń AlcoBlow - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste przekazanie urządzeń AlcoBlow

Data publikacji 05.04.2017

Dzisiaj Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku Pan Michał Marcin Freino przekazał na ręce Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku Pana nadkomisarza Pawła Zabrockiego dwa nowoczesne urządzenia AlcoBlow, służące do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Sprzęt ten trafił już do funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku bardzo chętnie wspiera wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta, zwłaszcza na drogach. Tak było i tym razem, gdzie dzisiaj w WORD w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie białostockim policjantom nowoczesnego sprzętu służącego do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Podczas tego spotkania Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku Pan Michał Marcin Freino przekazał na ręce Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku Pana nadkomisarza Pawła Zabrockiego dwa takie urządzenia – AlcoBlow, których koszt to około 2,5 tysiąca złotych. Nowy sprzęt trafił już do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Dzięki niemu mundurowi w zaledwie kilkanaście sekund, w wygodny i bezkontaktowy sposób, będą mogli sprawdzać stan trzeźwości przede wszystkim kierujących, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W 2016 roku w powiecie białostockim policjanci skontrolowali w ten sposób stan trzeźwości blisko 110 tysięcy kierowców, z których aż 830 zostało zatrzymanych w związku z kierowaniem pojazdem po spożyciu alkoholu. Natomiast w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku funkcjonariusze zbadali trzeźwość już prawie 33 tysięcy kierujących, co skutkowało ujawnieniem 145 takich, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.