Podejrzani o kradzież drewna zatrzymani - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzież drewna zatrzymani

Data publikacji 10.04.2017

Policjanci z Zabłudowa i białostockiej patrolówki współpracując z funkcjonariuszami Nadleśnictwa Dojlidy ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Sokółki podejrzewanych o kradzież drewna. 24 i 25-latek usłyszeli już zarzuty i teraz ich postępowaniem zajmie się sąd.

W miniony piątek po godzinie 23.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał zgłoszenie o kradzieży drewna, do której miało dojść kilka godzin wcześniej na działce leśnej w gminie Suraż. Policjanci z Zabłudowa i białostockiej patrolówki współpracujący z funkcjonariuszami Nadleśnictwa Dojlidy szybko ustalili i zatrzymali podejrzewanych o ten czyn 24 i 25-latka. Okazało się, że dwaj mieszkańcy Sokółki najprawdopodobniej załadowali do dostawczego volkswagena ponad 6 m3 drewna brzozowego i odjechali. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych w Białymstoku, na jednej z posesji na osiedlu Dojlidy Górne. Policjanci odzyskali tam także część skradzionego, wartego blisko 1,5 tysiąca złotych drewna. Obecnie funkcjonariusze pracują nad odzyskaniem reszty utraconego mienia.

24 i 25-latek noc spędzili w policyjnym areszcie i usłyszeli już zarzuty kradzieży mienia, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.