Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki informacji od mieszkańca dzielnicowa udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Data publikacji 12.04.2017

Policjantka z Czarnej Białostockiej, dzięki uzyskanej od obywatela informacji, udaremniła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał blisko 3,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Do dzielnicowej z Posterunku Policji w Czarnej Białostockiej wczoraj około godziny 11.30 zadzwonił jeden z mieszkańców i poinformował, że po terenie miasta jeździ nietrzeźwy kierowca. Policjantka natychmiast przekazała informację dyżurnemu białostockiej komendy i ruszyła na poszukiwanie skody opisanej przez informującego. Po około 30 minutach zauważyła zaparkowany pojazd, w którym za kierownicą siedział młody mężczyzna. Kierowca po krótkiej rozmowie z mundurową próbował odjechać. W związku z tym, że było od niego wyraźnie czuć woń alkoholu, dzielnicowa wyciągnęła kluczyki ze stacyjki jego skody. Kierowca stał się wtedy agresywny i próbował odebrać kluczyki policjantce. W pewnym momencie odepchnął ją i zaczął uciekać, lecz już po chwili został zatrzymany przez skierowany tam przez dyżurnego patrol policji. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec Czarnej Białostockiej był w stanie upojenia alkoholowego. Badanie wykazało blisko 3,3 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Dzięki informacji telefonicznej przekazanej przez mieszkańca, udało się zatrzymać kolejnego potencjalnego sprawcę tragedii.

Policjanci przypominają, że aktualne dane teleadresowe dzielnicowych uzyskać można na stronach internetowych komend miejskich i powiatowych w zakładce Twój Dzielnicowy lub przy pomocy aplikacji „Moja Komenda”.

Pamiętajmy! Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!