Zatrzymani w związku z narkotykami - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z narkotykami

Data publikacji 20.04.2017

Białostoccy policjanci z pionu narkotykowego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Mundurowi w domu 31-latka zabezpieczyli 90 gramów marihuany oraz ponad 1 gram kokainy , natomiast w domu zajmowanym przez 27 i 23-latka – blisko 24 gramy marihuany i 4 gramy kokainy. Teraz dalszym losem zatrzymanych zajmie się sąd.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj po godzinie 9.00 udali się do jednego z domów na osiedlu Wygoda. Z uzyskanych informacji wynikało, że mogą tam być przechowywane narkotyki. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci znaleźli i zabezpieczyli 90 gramów ziela oraz ponad 1 gram białego proszku. Badanie wykazało, że jest to marihuana i kokaina. Dodatkowo mundurowi znaleźli nabój karabinowy. 31-letni właściciel mieszkania został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejnymi zatrzymanymi przez funkcjonariuszy pionu narkotykowego podejrzewanymi o posiadanie narkotyków okazali się 23-letni mieszkaniec Białegostoku oraz 27-letni mieszkaniec gminy Wasilków. Policjanci podejrzewali, że w zajmowanym przez nich domu na osiedlu Jaroszówka mogą znajdować się środki odurzające. Podczas sprawdzania pomieszczeń z pomocą psa służbowego mundurowi ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad  24 gramy suszu roślinnego,  blisko 4 gramy białego proszku w trzech torebkach z zapięciem strunowym oraz telefony komórkowe. Badanie testerem narkotykowym i w tej sytuacji potwierdziły podejrzenia policjantów – była to marihuana i kokaina. Za posiadanie tych niedozwolonych substancji 23 i 27-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia.

Teraz dalszym losem zatrzymanych zajmie się sąd.