Nietrzeźwi kierujący zatrzymani - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Data publikacji 02.05.2017

Policjanci zatrzymali w minioną sobotę czterech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał blisko 3,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w minioną sobotę około godziny 07.50, gdy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku skontrolowali 51-latka jadącego volkswagenem ulicą Władysława Wysockiego. Badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie. Do kolejnych zatrzymań doszło tego samego dnia wieczorem. Po godzinie 18.30 funkcjonariusze białostockiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Okazało się, że siedzący „za kółkiem” 42-letni białostoczanin jechał ulicą Elizy Orzeszkowej mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Dwie godziny później patrol z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku na ulicy Krętej zatrzymał do kontroli 43-latka. Od mieszkańca Białegostoku mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości kierującego toyotą wykazało blisko 3,3 promila alkoholu w organizmie. Ostatniego nietrzeźwego kierującego funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Łapach zatrzymali około 21.00 w miejscowości Czaczki Małe. Okazało się, że kierujący fordem 28-letni mieszkaniec gminy Suraż miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach mundurowi ujawnili, że mężczyzna nie ma prawa jazdy.

Nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują więc do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem.