Poszukiwany uciekał od policjantów - został zatrzymany - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany uciekał od policjantów - został zatrzymany

Data publikacji 04.05.2017

Białostoccy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, który na widok patrolu usiłował uciec. Podczas interwencji białostoczanin użył gazu wobec mundurowych. Okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary 5 dni aresztu. Teraz za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wczoraj około godziny 16.30 patrolując ulicę Warszawską zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na widok mundurowych zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast udali się za uciekającym i po krótkim pościgu zatrzymali go. Mężczyzna podczas interwencji szarpał się z policjantami i użył wobec nich gazu pieprzowego. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że 28-letni białostoczanin jest poszukiwany do odbycia kary 5 dni aresztu.

Zatrzymany ostatnią noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.