24 i 36-latek przez najbliższe 3 miesiące bez prawa jazdy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

24 i 36-latek przez najbliższe 3 miesiące bez prawa jazdy

Data publikacji 04.05.2017

Po raz kolejny zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoliły wyeliminować z ruchu kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w mieście. Tym razem prawo jazdy stracili 24 i 36-latek.

Weryfikacja zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa doprowadziła do wyeliminowania z ruchu dwóch kierowców, którzy w miniony wtorek nad ranem przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze z WRD KMP w Białymstoku pierwszego z kierujących zatrzymali do kontroli drogowej tuż przed godz. 8.00. Okazało się, że za kierownicą BMW siedział 36-letni mieszkaniec gminy Dobrzyniewo Duże. W tym przypadku pomiar prędkości wskazał 103 km/h (tym samym dozwolona prędkość w tym miejscu została przekroczona o 53 km/h). Mężczyzna, oprócz 3 miesięcy przerwy w prowadzeniu pojazdu, musi również zapłacić mandat w wysokości 400 zł. Ponadto, otrzymał on 10 punktów karnych.

Kolejną osobą, która tego dnia straciła prawo jazdy, był 24-letni mieszkaniec Łap, który został zatrzymany dwie godziny później. Mężczyzna jechał toyotą 113km/h i przekroczył prędkość o 63 km/h. Został ukarany 500-złotowym mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.