Dzięki czujności obywatela – pijany kierowca wyeliminowany z ruchu - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki czujności obywatela – pijany kierowca wyeliminowany z ruchu

Data publikacji 05.05.2017

Mieszkaniec gminy Suraż udaremnił dalszą jazdę kierującemu, który jechał „zygzakiem” na trasie Zwierki - Doktorce. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Dzięki czujności i natychmiastowej interwencji jednego z mieszkańców gminy Suraż, udaremniono jazdę pijanemu kierowcy. Do zatrzymania obywatelskiego doszło wczoraj, po godzinie 10.00 na trasie Zawyki - Doktorce. Zainteresowanie mężczyzny wzbudziły dziwne manewry wykonywane przez kierującego golfem. O swoich spostrzeżeniach od razu powiadomił dyżurnego białostockiej komendy. Mężczyzna do czasu przyjazdu Policji zatrzymał kluczyki od pojazdu, który stanął przy przydrożnym rowie, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę kierowcy. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zbadali stan trzeźwości kierującego golfem. Okazało się, że jest on kompletnie pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. 51-letni mieszkaniec gminy Suraż za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przypadek obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Mundurowi apelują, by w tego typu sytuacjach nie być obojętnym i interweniować informując natychmiast Policję.