Spotkanie policjantów ze studentami Politechniki Białostockiej - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie policjantów ze studentami Politechniki Białostockiej

Data publikacji 09.05.2017

W związku z obchodami Europejskiego Dnia e-Aktywności Obywatelskiej białostoccy policjanci na terenie Politechniki Białostockiej zaprezentowali studentom film instruktażowy dotyczący Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówili działanie i cel tej aplikacji. Ponadto, w ramach przedsięwzięcia funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV przeprowadzi prelekcję na temat wykroczeń porządkowych popełnianych na terenie kampusu uczelni.

W związku z obchodami Europejskiego Dnia e-Aktywności Obywatelskiej białostoccy policjanci dzięki uprzejmości Prorektora ds. Studenckich Politechniki Białostockiej Pana profesora Jarosława Perszko w miniony poniedziałek na terenie uczelni propagowali aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas spotkania z młodymi przedstawicielami wydziałów uczelni oraz samorządu studenckiego funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przedstawił sposób działania aplikacji i czemu służy to policyjne narzędzie. W spotkaniu wykorzystano również film instruktażowy. 

Ponadto, w ramach niniejszego przedsięwzięcia funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV w Białymstoku przeprowadzi prelekcję na temat wykroczeń porządkowych m.in. zakłócania porządku, spożywania alkoholu w miejscu objetym zakazem oraz nieobyczajnych wybryków. W trakcie spotkania z przedstawicielami samorządu studenckiego poruszono również kwestię bezpiecznego i właściwego korzystania ze „stref rekreacyjnych”.

W dalszej części spotkania zaprezentowano studentom „alkogogle” przedstawiające stan zmysłów, jaki występuje po spożyciu alkoholu. Na zakończenie prelekcji mundurowi zaprezentowali materiał Komendy Stołecznej Policji dotyczący problematyki zażywania dopalaczy przez młodych ludzi.

Studenci aktywnie uczestniczyli w przedsięwzięciu zadając liczne pytania na omawiane zagadnienia. Funkcjonariusze zachęcali także studentów do wstąpienia w szeregi Policji oraz wskazywali na liczne pozytywne strony wynikające ze służby w tej formacji.

Tego typu spotkania i prelekcje zarówno z pracownikami, jak i ze studentami Politechniki Białostockiej będą kontynuowane w przyszłości.

Ładowanie odtwarzacza...