Akcja „Poszukiwany” w Białymstoku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Poszukiwany” w Białymstoku

Data publikacji 11.05.2017

Podczas akcji „Poszukiwany” białostoccy policjanci zatrzymali 8 osób. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości chcieli uniknąć kary za rozbój, kradzież, kradzież z włamaniem, znęcanie się oraz za niezapłacenie grzywny.

Białostoccy policjanci w minioną środę przeprowadzili akcję „Poszukiwany”. Miała ona na celu zatrzymanie ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwani listami gończymi i nakazami doprowadzeń do aresztu, często zmieniali miejsca zamieszkania oraz pracę. Ukrywali się u swoich znajomych lub rodziny. Dzięki dobremu rozpoznaniu i zaangażowaniu w realizację obowiązków, śledczy zatrzymali 8 osób.

Jeden z mężczyzn wpadł w ręce mundurowych w jednym z mieszkań na białostockiej Wygodzie. Poszukiwany był przez bielski sąd za kradzież rozbójniczą. 39-letni mieszkaniec Hajnówki trafił do policyjnego aresztu i teraz czeka na odbycie kary 1,5 roku więzienia.

Na osiedlu Antoniuk kryminalni z białostockiej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi. 20-latek ma na koncie rozbój, za który warszawski sąd skazał go na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności. Za kradzież i kradzież z włamaniem wyrokiem bielskiego sądu ma dodatkowo do odbycia karę 1,5 roku więzienia.

Kolejnymi osobami poszukiwanymi przez wymiar sprawiedliwości, którzy trafili wczoraj do aresztu byli 55 i 56-letni mieszkańcy Białegostoku. Mężczyźni poszukiwani byli przez Sąd Rejonowy w Białymstoku za znęcanie się. 55-latek zatrzymany na osiedlu Mickiewicza ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, zaś 56-latek zatrzymany w rejonie działania mundurowych z Łap w więzieniu spędzi najbliższy rok.

Dodatkowo białostoccy policjanci zatrzymali jeszcze cztery osoby w wieku 20, 30, 33 i 58 lat poszukiwane w celu doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia od 3 do 15 dni zastępczej kary za niezapłacenie grzywny.

Podobne akcje, w które zaangażowani są policjanci z białostockiego garnizonu, prowadzone są cyklicznie. Codziennie ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się policjanci wyspecjalizowani w sprawach poszukiwawczych.