Policjanci udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Data publikacji 12.05.2017

Białostoccy policjanci na ulicy Sienkiewicza zatrzymali nietrzeźwego kierowcę daewoo. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,2 promila alkoholu. Teraz 21-latek za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj po północy, na ulicy Sienkiewicza w rejonie centrum przesiadkowego, zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę daewoo. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że przypuszczenia mundurowych były słuszne, gdyż od kierującego wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 21-letni mieszkaniec Białegostoku miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz skrajnie nieodpowiedzialnym postępowaniem 21-latka zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują też do kierowców o rozsądek, odpowiedzialność i zachowanie zgodne z prawem.