Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 12.05.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich blokował przejazd przy przedszkolu a drugi mając 1,5 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj około godziny 7.30. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał zgłoszenie o volkswagenie z włączonym silnikiem, który blokuje przejazd przy przedszkolu na osiedlu Bema. Samochód miał powoli staczać się z parkingu. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komedy Miejskiej Policji w Białymstoku. Na miejscu okazało się, że volkswagenem kierował 23-letni mieszkaniec Hajnówki, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Od kierującego pobrano do zbadania krew. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kolejne zatrzymanie nietrzeźwego kierującego miało miejsce dzisiaj w nocy około godziny 1.30. Do dyżurnego białostockiej komendy zadzwonił mężczyzna informując, że na wysokości miejscowości Horodnianka uderzył w niego czerwony volkswagen, który nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Białegostoku. Dzięki sprawnej i szybkiej akcji policjantów z białostockiej patrolówki udało się zatrzymać kierującego na ulicy Św. Rocha w Białymstoku. Funkcjonariusze wyczuli od 28-latka silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.