Policjanci zatrzymali 3 pijanych kierowców - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 3 pijanych kierowców

Data publikacji 16.05.2017

Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Białostoccy policjanci zatrzymali w miniony poniedziałek 3 nietrzeźwych kierujących. Do pierwszego zatrzymania doszło po godzinie 16.00. Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku podczas patrolu zauważyli na ulicy Malmeda nieprawidłowo zaparkowane volvo. Okazało się, że kierował nim mężczyzna, którego mundurowi odnaleźli śpiącego nieopodal na trawie. Było od niego czuć silną woń alkoholu. Badanie białostoczanina wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 33-latek przyznał się do kierowania volvo na „podwójnym gazie”. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach wyszło na jaw, że mężczyzna miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Godzinę później funkcjonariusze białostockiej „drogówki” na krajowej „19” na wysokości miejscowości Święta Woda zatrzymali do kontroli alfa romeo. Okazało się, że siedzący za kółkiem 32-letni mieszkaniec gminy Pisz również prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Kolejne zatrzymanie nietrzeźwego miało miejsce około godziny 20.00 w Choroszczy. Policjanci z tamtejszego posterunku widząc podejrzane zachowanie kierującego skuterem zatrzymali go do kontroli. Od 35-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 32 i 35-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast 33-latek w przypadku ponownego skazania może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.