Trzech nietrzeźwych kierowców straciło prawa jazdy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech nietrzeźwych kierowców straciło prawa jazdy

Data publikacji 22.05.2017

Policjanci zatrzymali w miniony weekend trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Podczas kolejnych weryfikacji zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w minioną sobotę i niedzielę zatrzymali trzy prawa jazdy nietrzeźwym kierowcom. Na ulicy Jana Pawła II w Białymstoku w sobotę około godziny 7.30 mundurowi z białostockiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 23-letni mieszkaniec gminy Supraśl miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.W niedzielę natomiast na tej samej ulicy policjanci zatrzymali do kontroli 24-letniego mieszkańca powiatu węgrowskiego, który również poruszał się audi. Okazało się, że kierujący ma ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Ostatniego nietrzeźwego kierowcę mundurowi  zatrzymali około 18.30. 57-letni mieszkaniec Białegostoku został zatrzymany do kontroli w miejscowości Tołcze w gminie Turośń Kościelna. Od kierowcy lanosa policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wszystkim nietrzeźwym kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy. Teraz 23, 24 i 57-letni mężczyźni za swoje niezgodne z prawem postępowanie odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi im kara do 2 lat więzienia.