21-latek odpowie za posiadanie narkotyków - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

21-latek odpowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 29.05.2017

Prawie 44 gramy amfetaminy ujawnili białostoccy policjanci przy 21-latku legitymowanym na jednym z białostockich osiedli. Teraz funkcjonariusze ustalają, jak mężczyzna wszedł w ich posiadanie oraz do kogo miały one trafić. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, patrolując w miniony piątek rejon osiedla Piaski, zauważyli tuż przed północą, dziwnie zachowującą się grupę osób. Podczas legitymowania młodych mężczyzn, przy 21-letnim białostoczaninie, mundurowi ujawnili 44 gramy zbrylowanego proszku koloru białego. Po wstępnym badaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina.  Szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawdopodobnie ok. 1300 zł. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, do którego się przyznał.

Decyzją prokuratora, wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. 21-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.