„Dyskoteka” w Białymstoku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dyskoteka” w Białymstoku

Data publikacji 30.05.2017

Białostoccy policjanci, w miniony weekend, przeprowadzili działania „Dyskoteka”, które miały na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w miejscach o największej liczbie klubów nocnych i dyskotek, a także aktywne działanie w ramach „Mobilnego Posterunku”.

Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili w miniony weekend działania profilaktyczne „Dyskoteka”. Miały one na celu ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach o największej liczbie klubów nocnych i dyskotek. Działaniami, które odbyły się w godzinach 22:00-05:00, objęty został rejon ścisłego centrum Białegostoku, a więc tereny pomiędzy ulicami: Lipowa, Sienkiewicza, Malmeda, Białówny, Nowy Świat, Zamenhofa oraz Aleją Józefa Piłsudskiego. W trakcie działań funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 65 osób oraz skontrolowali 15 pojazdów.

Jednym z kierujących  poddanych kontroli był 40-letni kierowca toyoty, który swoim dziwnym zachowaniem zwrócił szczególną uwagę policjantów. Mundurowi podejrzewając, że może być on pod wpływem środków odurzających, poddali mężczyznę badaniu narkotestem. Okazało się, że w organizmie Białostoczanina wykryta została obecność amfetaminy i metaamfetaminy. 40-latek prowadził również pojazd nie posiadając prawa jazdy. Teraz, za jazdę pod wpływem środków odurzających, odpowie on przed sądem, natomiast za jazdę bez uprawnień został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. 

Ponadto, w ramach przeprowadzonych działań funkcjonariusze zorganizowali wystawienie „Mobilnego Posterunku”. Mundurowi zbierali tam informacje od mieszkańców o występujących zagrożeniach, zarówno w poszczególnych rejonach miasta, jak i powiatu białostockiego. Policjanci przyjmowali także zgłoszenia popełnionych przestępstw i wykroczeń oraz podejmowali bieżące interwencje dotyczące naruszeń porządku publicznego.