Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki informacji od mieszkańca dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 31.05.2017

Policjanci z Gródka, dzięki uzyskanej od obywatela informacji, udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Badanie trzeźwości 36-latka wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dzielnicowy jest policjantem „pierwszego kontaktu” ze społeczeństwem. W ramach swoich kompetencji pomaga w rozwiązywaniu problemów mieszkańców podległego mu rejonu służbowego. Dzielnicowym można także przekazać informacje, które mogą doprowadzić do zatrzymania osób naruszających porządek publiczny, czy też sprawców przestępstw.

Dzielnicowi Posterunku Policji w Gródku w miniony wtorek około godziny 23.30 uzyskali od obywatela informację, że na trasie Michałowo – Zabłudów może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Mundurowi ruszyli na poszukiwanie pojazdu opisanego przez informującego. Po około 30 minutach na wysokości miejscowości Folwarki Wielkie zatrzymali do kontroli seata, za kierownicą którego siedział 36-latek. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie trzeźwości mieszkańca gminy Michałowo wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dzielnicowi zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy oraz odholowali samochód na jego koszt na pobliski parking strzeżony. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy także, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aplikacja zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym. Aplikacja dostępna jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna.

UWAGA! W nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.