Nietrzeźwi kierujący zatrzymani - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Data publikacji 05.06.2017

Policjanci zatrzymali w trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich nie uniknie odpowiedzialności za jazdę na „podwójnym gazie” dzięki czujności obywateli. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w minioną sobotę po godzinie 02.00 w nocy. Wtedy do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zadzwonił mężczyzna informując, że na ulicy Wierzbowej najprawdopodobniej pijana kobieta wsiadła do nissana i jedzie w kierunku ulicy Hetmańskiej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku kilkanaście minut później zatrzymali do kontroli na ulicy Lawendowej opisywany samochód. Od kierującej 37-latki policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że mieszkanka gminy Ciechanowiec miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do kolejnych zatrzymań doszło tego samego dnia wieczorem. Po godzinie 21.30 w Wasilkowie funkcjonariusze białostockiej prewencji zatrzymali do kontroli kierowcę chevroleta. Okazało się, że siedzący „za kółkiem” 22-letni mieszkaniec gminy Wasilków jechał ulicą Białostocką  mając ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie ma on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Pół godziny później policjanci dostali informację od jednej z klientek stacji paliw w rejonie Szosy Knyszyńskiej, że mężczyzna pije alkohol, po czym wsiada do forda i odjeżdża. Skierowany na miejsce patrol z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymał do kontroli kierującego. Od 35-letniego mieszkańca Białegostoku mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują więc do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem.