6 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom z udziałem policjantów - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

6 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom z udziałem policjantów

Data publikacji 06.06.2017

Najpiękniejsze baśnie, bajki i legendy wysłuchają najmłodsi podczas 6 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w którym biorą udział policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Impreza zainaugurowana 2 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej potrwa do końca tygodnia.

6 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Organizatorami akcji są: Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Regionalny Oddział w Białymstoku i Szkoła Podstawowa Nr 19 w Białymstoku. Głównymi założeniami tej imprezy jest promowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na wartości przekazywane podczas czytania i upowszechnienie twórczości pisarskiej lokalnych autorów.

Inauguracja Tygodnia Czytania Dzieciom odbyła się 2 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej, gdzie odbyło się głośne czytanie tekstu Henryka Sienkiewicza „W pustyni i puszczy”. Wśród lektorów nie mogło zabraknąć również przedstawicieli białostockiej Policji. Dzieciom czytały m.in. Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Pani komisarz Agnieszka Kuczyńska - Bielawska oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku Pani podinspektor Aneta Bogut. Funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku już wczoraj wzięły udział w „Głośnym czytaniu” najmłodszym w Przedszkolu Samorządowym „Kasztanowy Zakątek” przy ul. Bydgowskiej oraz w Szkole Podstawowej Nr 26 w Białymstoku przy ul. Radzymińskiej.

Spotkania czytelnicze z dziećmi w białostockich szkołach podstawowych i przedszkolach potrwają do końca tygodnia. Najmłodszych czeka wiele atrakcji, a także imprez z udziałem zaproszonych gości, w tym również mundurowych z Białegostoku.