„Bezpieczne Wakacje” nad zalewem w Michałowie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne Wakacje” nad zalewem w Michałowie

Data publikacji 07.06.2017

Białostoccy policjanci przyłączyli się do akcji „Bezpieczne Wakacje” organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Michałowie. Nad zalewem w Michałowie funkcjonariusze przypominali najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz komisariatu w Zabłudowie uczestniczyli wczoraj w akcji „Bezpieczne Wakacje” zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Michałowie. W imprezie  szkoleniowo-informacyjnej dla uczniów Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkola w Michałowie nad zalewem michałowskim udział wzięli m.in. przedstawiciele Straży Pożarnej, Straży Granicznej, KRUS, Nadleśnictwa Żednia, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, czy też Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. Jedną za licznych atrakcji były pokazy udzielania tonącym pierwszej pomocy przeprowadzone przez ratowników z Pływali „Na Fali” w Michałowie.

Policjanci przy swoim stoisku profilaktycznym, przypominali najmłodszym o bezpieczeństwie podczas wakacji, szczególnie dotyczącym wypoczynku nad wodą. Nie zabrakło też informacji o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, o bezpieczeństwie w kontaktach z nieznajomymi oraz informacji, dlaczego trzeba nosić odblaski. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego pokazu tresury psów czy też sprzętu służbowego, dzieci mogły wsiąść do policyjnego radiowozu i zobaczyć, jak wyglądają urządzenia oraz przedmioty, które są wykorzystywane w codziennej służbie. Dla najmłodszych mundurowi przygotowali różne konkursy i zabawy dotyczące bezpieczeństwa i numerów alarmowych, w których można było wygrać wiele ciekawych nagród. Starszych uczestników imprezy zachęcano do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wskazując na przydatność tej aplikacji oraz łatwość jej obsługi.