Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

82-LATKA STRACIŁA 3,6 TYSIĘCY ZŁOTYCH – POLICJANCI PONOWNIE OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI

Data publikacji 21.06.2017

Policjanci ciągle przestrzegają przed oszustami, których ofiarami stają się starsze osoby. Mundurowi apelują do mieszkańców o ostrożność w kontaktach zarówno telefonicznych, jak i w sytuacjach, kiedy ktoś nieznajomy przychodzi do naszego mieszkania.

Pamiętajmy, że oszuści wciąż poszukują swoich potencjalnych ofiar. Najczęściej pokrzywdzonymi stają się osoby starsze. Tak też było wczoraj, na osiedlu Antoniuk, kiedy około godziny 10.00 do 82-latki przyszły dwie młode kobiety podające się za pracownice administracji. Twierdziły one, że pokrzywdzona posiada nadpłatę za wodę i pod tym pretekstem weszły do środka jej mieszkania. Z relacji seniorki wynika, że jedna z kobiet zajęła ją rozmową w kuchni, w tym czasie druga ukradła 3,6 tysiące złotych z torebki znajdującej się w sypialni. Jak widać, oszuści nie poprzestają tylko i wyłacznie na kontakcie telefonicznym. Przestępcy, chcąc wyłudzić środki finansowe od osób starszych, podają się również za pracowników róznego rodzaju firm bądź instytucji przychodząc bezpośrednio do mieszkań seniorów.

Chcą zapobiec tego rodzaju zdarzeniom niezywkle istotne jest przestrzeganie krewnych oraz sąsiadów o metodach działania przestępców.