Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci edukują najmłodszych o bezpieczeństwie podczas letnich wakacji

Data publikacji 22.06.2017

Funkcjonariusze z białostockiej prewencji i ruchu drogowego jak co roku w ostatnie dni tuż przed wakacjami spotykają się z dziećmi i młodzieżą, celem przypomnienia im o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas letniego wypoczynku.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w ostatnich dnia roku szkolnego w ramach programu „Bezpieczne Wakacje” odwiedzili szereg szkół i przedszkoli w Białymstoku. Mundurowi uczestniczyli w spotkaniu z uczniami z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim w Zespole Szkół Nr 12 przy ul. Krakowskiej 19. Edukowali najmłodszych w Przedszkolu Niepublicznym Kraina dziecka w Ignatkach Osiedle, w Prywatnej Szkole Podstawowej "Akademia Językowa przy ul. Mickiewicza 49 w Białymstoku,  w Szkole Podstawowej Nr 16 przy ul. Strażackiej 25 w Białymstoku, Przedszkolu „Domowe Przedszkole” przy ul. Boboli 49B oraz w Szkole Podstawowej nr 50 przy ul. Pułaskiego 96.

W czasie spotkań funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady panujące podczas letnich kąpieli na strzeżonych kąpieliskach jak też przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Omówiono zasady panujące podczas górskich wędrówek i przejażdżek rowerowych. „Milusińscy” mieli okazję do utrwalenia sobie numerów alarmowych jak też zasad, których muszą przestrzegać jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego czyli „piesi”. Podczas spotkań, w których uczestniczyło blisko 500 uczniów,  policjanci podarowali wszystkim  uczestnikom opaski odblaskowe.