NIETRZEŹWY KIEROWCA QUADA UDERZYŁ W DRZEWO - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWY KIEROWCA QUADA UDERZYŁ W DRZEWO

Data publikacji 26.06.2017

Białostoccy policjanci wyjaśniają okoliczności nietypowego zdarzenia do jakiego doszło niedaleko miejscowości Skrybicze. 26-letni mieszkaniec gminy Juchowiec Kościelny stracił panowanie nad quadem, a następnie uderzył w drzewo. Jak się okazało był on nietrzeźwy. Podczas minionego weekendu białostoccy policjanci zatrzymali również 10 innych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał wczoraj, po godzinie 15.40 informację, że niedaleko miejscowości Skrybicze doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy quada. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Mundurowi zastali nieprzytomnego mężczyznę, któremu udzielana już była pomoc medyczna. Prawdopodobnie, 26-latek stracił panowanie nad quadem, po czym zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca czterokołowca nie posiadał kasku ochronnego, a quad - tablic rejestracyjnych. Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Z przeprowadzonych badań lekarskich wynikało, że miał on blisko 3,6 promila alkoholu. Mundurowi pobrali 26-latkowi krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie. Teraz dalszym wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia zajmą się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zabłudowie.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami quad jest traktowany, jak każdy inny pojazd samochodowy - czterokołowiec lub czterokołowiec lekki (w tym również trójkołowy motocykl i motorower). Pojazdy te, poruszając się po drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu, powinny być sprawne technicznie i zarejestrowane, a kierujący powinien posiadać przy sobie dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania, dowód rejestracyjny oraz dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia OC. Każdy kierujący czterokołowcem oraz osoba przewożona takim pojazdem powinni używać kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym chyba, że quad jest wyposażony w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa