Debata społeczna w Złotorii - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna w Złotorii

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - to tytuł cyklu debat społecznych, które są organizowane przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. W minioną środę w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotorii policjanci zorganizowali spotkanie z mieszkańcami miasta i gminy Choroszcz.

 

W świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotorii w minioną środę odbyła się debata społeczna pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu, które prowadził kierownik Posterunku Policji w Choroszczy uczestniczyli przedstawiciele Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choroszczy, Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotorii oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Choroszczy i mieszkańcy gminy Choroszcz.

Mundurowi omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym, które zagrożenia są najczęściej zgłaszane w gminie Choroszcz za pośrednictwem tego narzędzia. Zgromadzonym przybliżono sylwetki dzielnicowych posterunku i przedstawiono założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także wskazano na łatwy sposób skontaktowania się z tymi policjantami dzięki aplikacji „Moja Komenda”. W dalszej kolejności funkcjonariusze zapoznali uczestników debaty z głównymi obszarami działalności profilaktycznej tutejszej jednostki. Głównym punktem spotkania była dyskusja, w której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje, formułowali  wnioski oraz podsumowywali dotychczasową współpracę dla bezpieczeństwa na terenie gminy.

Uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy aktywnie włączyli się w dyskusję, poruszając nurtujące ich problemy związane z poczuciem bezpieczeństwa na terenie gminy, takie jak kwestie związane z potrzebą zwiększenia patroli Policji w porze wieczorowo-nocnej, podejrzanymi pojazdami stojącymi na drogach polnych w pobliżu posesji kolonijnych, motolotni latających zbyt nisko zabudowań mieszkalnych i w porze nocnej, czy też z zalewaniem dróg po obfitych opadach deszczu.