Po zażyciu dopalaczy 32-latek trafił do szpitala - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po zażyciu dopalaczy 32-latek trafił do szpitala

Data publikacji 30.06.2017

Białostoccy policjanci interweniowali wobec 32-latka, który najprawdopodobniej zażył dopalacze. Dzięki właściwej reakcji przechodnia mężczyzna ten trafił do szpitala. Teraz wyjaśnieniem sprawy zajmują się policjanci z białostockiego komisariatu.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj, około godziny 13.30, otrzymał zgłoszenie od załogi karetki pogotowia o agresywnym mężczyźnie, który najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem działania dopalaczy. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Już po chwili, na jednym z białostockich osiedli, mundurowi zastali ratowników medycznych oraz przypiętego do noszy 32-latka. Mężczyzna był pobudzony i agresywny. Nie potrafił odpowiedzieć na zadane mu pytania, w tym również skąd posiadał substancję, którą zażył. W trakcie rozmowy z załogą karetki pogotowia okazało się, że informację o 32-latku otrzymali oni od zaniepokojonego przechodnia, który widział jak mężczyzna zażywa dopalacze. Dodatkowo ratownicy medyczni przekazali policjantom torebkę strunową z zawartością dwóch ćwiartek tabletki, która została znaleziona przy mężczyźnie. W rezultacie białostoczanin został zabrany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się teraz policjanci z Komisariatu Policji III w Białymstoku, a badanie wykaże, jaki rodzaj środka znaleziono przy 32-latku. Policjanci ponownie apelują oraz ostrzegają, żeby nie kupować i nie zażywać substancji niewiadomego pochodzenia, które zawsze stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia.

Ponadto, na stronach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji znajduję się lista numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównej Inspektora Sanitarnego

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

801 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej