Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze nowo otwartego posterunku w Michałowie pomogli uwięzionemu w zaroślach wędkarzowi

Data publikacji 03.07.2017

Policjanci z patrolu wodnego pomogli wędkarzowi, który blisko 10 godzin uwięziony był w trzcinach na zalewie Siemianówka. Mężczyzna nie dał rady wypłynąć o własnych siłach. Dzięki interwencji mundurowych z Posterunku Policji w Michałowie 54-latek został bezpiecznie odholowany do brzegu.

Po dwóch latach, zgodnie z oczekiwaniami społeczności lokalnej, rozpoczął swoje funkcjonowanie Posterunek Policji w Michałowie. Placówka umożliwia łatwy, stały kontakt obywateli z Policją. Na pozytywne efekty działalności nowo otwartej jednostki nie trzeba było długo czekać. Policjanci z patrolu wodnego Posterunku Policji w Michałowie Komisariatu Policji w Zabludowie, podczas wczorajszej służby na zalewie Siemianówka, zauważyli około godziny 18.30 mężczyznę w łódce. Okazało się, że 54-letni wędkarz przebywał tam od godziny 9.00. Jak ustalili mundurowi w rozmowie z mężczyzną, silny wiatr zepchnął go w zarośla. Od tamtej pory wędkarz bezskutecznie próbował stamtąd wypłynąć. Dzięki interwencji michałowskich funkcjonariuszy 54-letni mieszkaniec Dąbrowy Białostockiej został bezpiecznie odholowany do brzegu.

Policjanci z patroli wodnych będą przez cały sezon letni dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą oraz zabezpieczać imprezy organizowane na akwenach. Ich zadaniem będzie także eliminowanie kłusowników, sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego oraz prowadzenie akcji profilaktycznych dla dzieci i młodzieży.