Trzy osoby zatrzymane za uszkodzenie samochodów - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy osoby zatrzymane za uszkodzenie samochodów

Data publikacji 03.07.2017

W miniony weekend białostoccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o uszkodzenie mienia. Nietrzeźwy 25-latek na białostockiej Wygodzie zniszczył cztery samochody, natomiast dwaj pijani 33-latkowie na Zielonych Wzgórzach uszkodzili trzy samochody oraz wybili szybę w klatce schodowej. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Za uszkodzenie cudzego mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w miniony weekend zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o uszkodzenie mienia. Do pierwszego zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 06.00. Wtedy to oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkańców białostockiej Wygody, że po osiedlu chodzi młody mężczyzna i niszczy samochody. Przybyli na miejsce policjanci już po chwili zauważyli leżącego na tarasie mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi podanemu przez zgłaszających. Jak się później okazało nietrzeźwy 25-latek „odpoczywał” przed własnym mieszkaniem. Mundurowi w rozmowie z świadkiem zdarzenia ustalili, że młodzieniec wyrwał lusterka w hondzie i volkswagenie, tylną wycieraczkę w citroenie oraz zniszczył karoserię w seacie. Podejrzewany 25-latek przyznał się do uszkodzenia pojazdów. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna tłumaczył tym, że w ten sposób wyładował swoją złość po kłótni z kierowcą taksówki. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

Natomiast, wczoraj około godziny 00.40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał informację o zniszczeniu mienia na osiedlu Zielone Wzgórza. Według zgłoszenia dwóch nietrzeźwych mężczyzn wybiło szybę w klatce schodowej jednego z bloków. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani policjanci z białostockiej „patrolówki”. Już chwilę później funkcjonariusze zauważyli przy jednym z bloków mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Mundurowi ustalili, że nietrzeźwi 33-latkowie prawdopodobnie wybili szybę w klatce schodowej jednego z bloków, a następnie idąc wzdłuż niego uszkodzili trzy zaparkowane pojazdy: seat oraz dwa bmw. Jeden z pojazdów posiadał uszkodzenia na masce, natomiast dwa pozostałe, uszkodzone lusterka. Badanie wykazało, że mężczyźni mieli ponad 1,7 i ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się teraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Białymstoku. Teraz za swoje postępowanie białostoczanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności