Policjanci udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Data publikacji 05.07.2017

Białostoccy policjanci na terenie miasta i zalewu w Czarnej Białostockiej przeprowadzili działania „Blokowisko”. Miały one na celu przede wszystkim zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. W ich trakcie mundurowi zatrzymali do kontroli 38-letniego kierowcę skutera. Okazało się, że jechał on ulicami miasta bez odpowiednich uprawnień mając blisko 3,8 promila.

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj przeprowadzili działania pn. „Blokowisko”. Akcja prowadzona była głównie w rejonie osiedli oraz zalewu w miejscowości Czarna Białostocka. Działania te miały na celu między innymi ujawnianie i zatrzymywanie sprawców kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz osób niszczących mienie. W sumie funkcjonariusze wylegitymowali 30 osób oraz skontrolowali 6 pojazdów.

Podczas jednej z tych kontroli funkcjonariusze ujawnili nietrzeźwego kierującego. Około godziny 18.20 na ulicy Kościelnej policjanci zauważyli kierowcę skutera, który jechał bez kasku ochronnego oraz miał problem z utrzymanie prawidłowego toru jazdy. Mundurowi natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec Czarnej Białostockiej miał blisko 3,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo jechał on skuterem bez odpowiednich uprawnień. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.