TYMCZASOWY ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TYMCZASOWY ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

Data publikacji 11.07.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali 35-latka, który zaatakował ekspedientkę w sklepie na osiedlu Starosielce. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Dyżurny białostockiej komendy 7 czerwca br. około godziny 4.00 otrzymał zgłoszenie o napadzie na sklep na białostockim osiedlu Starosielce. Pod wskazany adres natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że około godziny 3.30 do sklepu wszedł mężczyzna i poprosił o piwo. W momencie, kiedy ekspedientka odwróciła się w kierunku półki z alkoholem, napastnik chwycił kobietę za szyję i zaczął ją dusić, jednocześnie ciągnąc na zaplecze. Podczas szarpaniny 40-latka dwukrotnie traciła przytomność. Broniąc się udało jej się chwycić za stojącą na ladzie butelkę i uderzyć nią w głowę atakującego, lecz nie odniosło to żadnego efektu. W pewnym momencie ekspedientka ponownie straciła przytomność, a gdy po chwili się ocknęła, napastnika w sklepie już nie było.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Dzięki pracy operacyjnej oraz zebranemu materiałowi dowodowemu, w miniony czwartek (06.07), przed godziną 12.00, mundurowi zatrzymali 35-latka podejrzanego o ten czyn. Białostoczanin noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i w miniony piątek (07.07) decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.