Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” – o bezpiecznym wakacyjnym wypoczynku w Białymstoku

Data publikacji 11.07.2017

Policjanci białostockiej prewencji codziennie spotykają się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach zorganizowanych na terenie miasta. Mundurowi rozmawiają o bezpieczeństwie w czasie wakacji promując tym samym ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” objętą honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. W tym okresie szczególnie należy rozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem). Podczas tegorocznych wakacji przyświeca nam hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo”. To tytuł zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, objętej honorowym patronatem Pana Ministra Mariusza Błaszczaka, w ramach której przez cały rok organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w czasie wakacji organizują spotkania z najmłodszymi. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni wzięli udział w aż 15 spotkaniach z uczestnikami półkolonii w Białymstoku. Osiedlowe kluby, szkoły podstawowe, centrum tenisowe, centrum zabaw, plaża Dojlidy to tylko niektóre z miejsc, gdzie mundurowi rozmawiali z dzieci o bezpieczeństwie. W czasie spotkań funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady panujące podczas letnich kąpieli na strzeżonych kąpieliskach jak też przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Policjanci omówili również zasady panujące podczas górskich wędrówek i przejażdżek rowerowych. „Milusińscy” mieli okazję do utrwalenia sobie numerów alarmowych jak też zasad, których muszą przestrzegać jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego czyli „piesi”. Podczas spotkań, w których uczestniczyło blisko 600 dzieci,  policjanci podarowali wszystkim uczestnikom opaski odblaskowe.