15 POSZUKIWANYCH ZATRZYMANYCH PRZEZ BIAŁOSTOCKICH POLICJANTÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

15 POSZUKIWANYCH ZATRZYMANYCH PRZEZ BIAŁOSTOCKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 13.07.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w ciągu ostatnich dni zatrzymali 15 poszukiwanych przez prokuratury i sądy. Skuteczne rozpoznanie, policyjna czujność i zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych ponownie przyniosły pozytywne efekty.

Policjanci, w wyniku intensywnej pracy, od minionego wtorku zatrzymali na terenie powiatu białostockiego 15 osób. Poszukiwani listami gończymi i nakazami doprowadzeń do aresztu, często zmieniali miejsca zamieszkania oraz pracę, ukrywając się u swoich znajomych lub rodziny.

Jeden z mężczyzn „wpadł” w ręce mundurowych z białostockiej „dwójki” w miniony wtorek po godzinie 10.00 w jednym z mieszkań na Białostoczku. 32-latek poszukiwany był dwoma nakazami Sądu Rejonowego w Białymstoku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i teraz czeka na odbycie kary 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Tego samego dnia wieczorem policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, podczas interwencji domowej na osiedlu Starosielce, zatrzymali 33-latka. Mężczyzna okazał się osobą poszukiwaną celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 11.00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali w mieszkaniu na Osiedlu Młodych 32-latka. Mężczyzna na podstawie wyroku białostockiego sądu za oszustwo spędzi „za kratkami” najbliższe 4 miesiące. Dodatkowo okazało się, że przebywający w tym samym mieszkaniu 50-latek też jest osobą poszukiwaną. Mężczyzna miał do odsiadki 20 dni aresztu za nieuiszczenie grzywny za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. Kilka godzin później mundurowi z Posterunku Policji w Supraślu dzięki uzyskanej informacji zatrzymali 56-latka. Mężczyzna poszukiwany był przez białostocki sąd do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo przyznał się on do szeregu włamań do altanek, do jakich doszło na początku roku na terenie gminy Wasilków. Teraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wasilkowie zajmują się weryfikowaniem jego zeznań i nie wykluczają przedstawienia mu zarzutów.

Dodatkowo białostoccy policjanci zatrzymali jeszcze 10 osób poszukiwanych w celu doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia od 4 do 35 dni zastępczej kary za niezapłacenie grzywny oraz do ustalenia miejsca pobytu.

Codziennie ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się policjanci wyspecjalizowani w sprawach poszukiwawczych.