DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO

Data publikacji 17.07.2017

Przez 3 dni białostoccy policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pn. „Prędkość”. Na terenie powiatu białostockiego mundurowi ujawnili 123 przypadki przekroczeń dopuszczalnej prędkości i zatrzymali aż 9 praw jazdy.

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. W dniach 14-16 lipca 2017 r. przeprowadzone zostały wzmożone działania Policji „Prędkość”. Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również przez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W czasie prowadzonych działań kontrolnych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku na 328 skontrolowanych pojazdów ujawnili 123 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 4 popełnione przez obcokrajowców. Ponadto, mundurowi zatrzymali 9 praw jazdy. Mężczyźni w wieku od 20 do 58 lat oraz 47-letnia kobieta za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h dodatkowo ukarani zostali wysokimi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Ponadto, mundurowi zapowiadają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.