POLICJANCI ZATRZYMALI 6 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZATRZYMALI 6 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

Data publikacji 17.07.2017

Policjanci zatrzymali w miniony weekend aż 6 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie stracił panowanie nad samochodem i wjechał do pobliskiego rowu. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Do zatrzymania pierwszego z nietrzeźwych kierujących doszło w miniony piątek około godziny 17.30. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zauważyli na ulicy Rzemieślniczej kierującego mercedesem, który w trakcie jazdy korzystał z telefonu komórkowego. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej mundurowi wyczuli od 28-letniego kierowcy woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu dwie godziny później. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Gródku, zabezpieczając tegoroczne Basowiszcza, na ulicy Michałowskiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Badanie alkomatem wykazało, że 44-letni mieszkaniec gminy Gródek miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma on dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Następnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się  23-letni mieszkaniec Białegostoku, do którego zatrzymania doszło wczoraj, po godzinie 07.30. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał informację, że na parkingu, przy ulicy Wasilkowskiej za kierownicą BMW śpi mężczyzna z kluczykami w dłoni. Skierowani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku już po chwili zauważyli wskazany pojazd. Mundurowi obudzili kierowcę, którym okazał się 23-letni mieszkaniec miasta. Od mężczyzny czuć było alkohol. Agresywny kierujący odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego policjanci zabrali go do szpitala na pobranie krwi do badań. Na monitoringu pobliskiego sklepu funkcjonariusze zauważyli, jak 23-latek około godziny 6.00 podjechał na parking i od tamtej pory z nie wysiadł z samochodu.

Ostatni z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymany został wczoraj w nocy, po tym jak dyżurny otrzymał informację, że w miejscowości Uhowo do przydrożnego rowu wjechał pojazd, którym prawdopodobnie kierował pijany mężczyzna. Przybyli na miejsce interwencji policjanci z białostockiej drogówki zobaczyli na poboczu drogi opla i stojącego obok niego mężczyznę. Jak ustalili mundurowi 39-letni mieszkaniec powiatu białostockiego mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie stracił panowanie nad pojazdem, uszkodził słupki przejazdowe przy przejeździe kolejowym i zjechał z drogi. Dodatkowo, po sprawdzeniu mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że ma on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci zatrzymali w miniony weekend łącznie aż 6 nietrzeźwych kierujących, którym zatrzymano prawo jazdy. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem.