Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 19.07.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj rano w Łapach, na ulicy Brańskiej. W ramach prowadzonych działań „Trzeźwość”, po godzinie 07.20, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. Badanie alkomatem wykazało u 48-latka blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego wczoraj wieczorem, w Białymstoku. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji III, po godzinie 19.00, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który jechał „wężykiem” na ulicy Armii Krajowej. Od 60-latka mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Obydwu nietrzeźwym kierującym zatrzymane zostały prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą oni przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat więzienia.